İSTANBUL
19 Mayıs Mah. Veteriner Hilmi Sok.
Hilmi Palas Apt. No:4 K:1 D:4 34363 - Şişli
Tel: (212) 252 74 25
Faks: (212) 252 74 28
E-posta: [email protected]

Haritada göster

Biz, 16 yıldır 500 yıllık rakı kültürü için içerik üretiyoruz.

Çeşit çeşit işler yaptık. Rakı Ansiklopedisi, Rakı Gastronomisi, Rakı Ajandaları, Buyukkeyif.com, Meyhanedeyiz.biz, bunlardan bazıları.

Acayip icatlar da yaptık. Rakı Nikahı, Dünya Rakı Günü, Ehlikeyif Yollarda (www.ehlikeyifyollarda.com) bunlardan bazıları.

Velhasıl, şimdi muhtemelen en büyük numaramızı yapıyoruz: Anason İşleri. Anason İşleri, anason kokan 500 yıllık kültürün perakende raflarıyla buluşmuş hali. Güzel tasarımlı, güzel içerikli, yavaş yaşamayı tadını çıkararak yaşamayı öne çıkaran ürün olarak ne varsa Anason İşleri’nde var. Kitap da yayınlıyoruz, rakı bardağı da yapıyoruz. Masa örtümüz de var, sabun da yapıyoruz. Anason İşleri ile meyhane ve rakı kültürüyle ilgili atmosferde yer kaplayan ve güzel olan herşeye talibiz.

Anason İşleri’nin tanıtım metninden devam edelim:

500 yılın rakı kültürü yaş aldıkça gençleşiyor. Hamiyet Yüceses’lerin, Müzeyyen Senar’ların yanına Hayko Cepkin’ler, Gaye Su Akyol’lar eklendi. Klasik meyhanelerin yanına yeni nesil meyhaneler geldi. Artık rakı deyince akla sadece orta yaş üstü babacan erkekler gelmiyor. Rakı beyazı deyince akla bütün renkler geliyor: Farklılıklar, yaratıcılık, gusto, yaşam enerjisi, muhabbet, müzik, meze…

Rakı kendi klişelerini yıkıyor.

Biz de bu kıpır kıpır hâli tasarımla buluşturalım dedik. Ofisten, internet ve hurufat aleminden başımızı kaldıralım, sokağa çıkalım, evlerinize girelim istedik. “Etmeyin kriz var” dediler, dinlemedik. Krizi tasarıma dönüştürelim, iyi tasarım her vakit karşılığını bulur diye düşündük. Ve anason kokulu ürünler tasarladık. (Anason kokulu dediysek, boşa değil, bazıları hakikaten anason kokuyor. Örneğin: Anasonlu Sabun.) Bunun dışında rakı bardakları, meze tabakları, masa örtüleri, tişörtler, ne ararsanız var. Duvar kağıdından küpeye çok geniş bir alana girdik. Yenilikçi tasarımcılarla çalıştık.

Bir yıl sadece düşündük, not tuttuk. Mısır piramiti yapacak kadar vaktimiz varmış gibi ürün, fikir, biçim tartıştık. Sonra denemelere başladık. Nihayet üçüncü yılın sonunda önünüze çıkmaya hazır hissediyoruz kendimizi. Umarız mahçup olmayız.

Anason İşleri, Mesut Ergün (metinler), Nurcan Baş (sanat yönetimi), Arel Siviş (illüstrasyon), Yasemin Bodur (satış), Dumrul Sabuncuoğlu (genel koordinasyon), Metin Solmaz (kreatif yönetim), Ozan Sezgin (metinler), Gökçe Altunay (tasarım), Yusuf Salman (operasyon), İlksen Ezgi Sağlam (koordinasyon), Keremhan Eke (teknik), Veysi Yıldız (teknik), Engin Kuru (tasarım) ve işin bir ucundan tutan onlarca başka arkadaşımız tarafından hayata geçirildi.

Buyrun: www.anasonisleri.com