İSTANBUL
19 Mayıs Mah. Veteriner Hilmi Sok.
Hilmi Palas Apt. No:4 K:1 D:4 34363 - Şişli
Tel: (212) 252 74 25
Faks: (212) 252 74 28
E-posta: [email protected]

Haritada göster


AvivaSA’nın yeni kurumsal sosyal sorumluluk projesi Her Yaşta’yı (heryasta.org) Eylül’ün ikinci haftası hayata geçirdik.

AvivaSA’nın, Yaşama Dair Vakıf (YADA) işbirliğiyle yaptığı “Türkiye’de Yaşlılık Tahayyülleri ve Pratikleri” araştırması bugünün ve geleceğin yaşlılarındaki yaşlılık algısını, yaşlılık beklentilerini ve planlarını ortaya çıkardı. Bu konuda ülkemizde yapılan çalışmalar oldukça az, sosyal sorumluluk projesi ise neredeyse yoktu. Bu başlıkta ilk olalım dedik, kolları sıvadık; HerYaşta.org portalını ürettik. YADA’nın sunduğu literatür desteği, bilimsel kaynaklar ve AvivaSA’nın katkılarıyla orta yaş grubunun yaşlanmaya hazırlanmasına, planlarını bugünden şekillendirmesine yardımcı olmak istiyoruz. Türkiye’deki mevcut negatif yaşlılık algısını değiştirmeye yönelik bir yayıncılık yapacağız.

Her Yaşta portalında yaşlanma üzerine, yaşlanırken kazandıklarımız üzerine, yaşımızla yaşama pratikleri üzerine bilgiler, haberler, röportajlar var. Seyahat, kültür, sağlık, beslenme önerileri var. Bilimsel araştırmalar, yasal konularda bilgilendirmeler, köşe yazıları var. Kısacası burada her yaşta dolu dolu yaşamaya dair çok şey var.

Siz de hemen girin bakın, varsa fikirlerinizi, katkılarınızı bekleriz:

http://heryasta.org