İSTANBUL
19 Mayıs Mah. Veteriner Hilmi Sok.
Hilmi Palas Apt. No:4 K:1 D:4 34363 - Şişli
Tel: (212) 252 74 25
Faks: (212) 252 74 28
E-posta: [email protected]

Haritada göster

tuyapŞimdi “Rakı Kitaplığı” dediğimiz yayın yolculuğuna önce Vefa Zat üstadımızın “Biz Rakı İçeriz”i ile başlamıştık. Bu kitap adı bir zaman sonra, neredeyse slogana dönüştü, epey kalem tarafından yazıldı, birçok ağız tarafından söylendi. Şimdi ulaştığımız kitap toplamına ve yolda olan kitaplara bakınca, eh biraz da gurur duyarak “Biz rakı içeriz” diyebiliyoruz tekrar.

Lokomotif kitabımız, neredeyse efsane haline gelmiş “Rakı Ansiklopedisi”, İstanbul ve Almanya meyhaneleri üzerine metinlerimiz, üç dilde rakı kitaplarımız, dört dilde “Her Dem Yeni”lerimiz ve nihayet “Türkiye Meyhaneler Rehberi”miz.

İstanbul Tüyap Kitap Fuarı’nın Tepebaşı günlerini orada imza yapmış Metin Solmaz’la belki konuşuruz, çünkü bir bölümümüz fuarın mazisini bilmiyoruz; on yılı aşkın zamandır İstanbul’un uzağında, çok geniş bir alana yayılmış halde “kutlanıyor” fuar. Biz de iki senedir aynı yerde, 2. Salon 212 B numaralı stantta Rakı Kitaplığı ile yer alıyoruz.

Rakı Ansiklopedisi 10 Lira!

Meyhaneye benzer tasarladığımız standımız geçen sene de çok ilgi görmüştü. Diyebiliriz ki, alınan kitap kadar çekilen fotoğraf var geçen seneden. Standın önünden geçip gözü kitaplara kayan neredeyse herkes ziyaretçimiz oldu, kitaplar hakkında bizimle konuştu, bilgiler aldı, yüreklendirici sözler etti. Bu sene de, meyhanedeyiz.biz ekranımız, A-Z ayraçlarımız, “Günün Menüsü” tahtamız ve meyhanemiz ile gene dikkat çekiyor, misafir ağırlıyoruz.

Standımıza uğrayıp meyhanedeyiz.biz’e üye olan okuyucularımıza sürpriz hediyelerimiz var. Ayraçlarımız standın girişinde, harf sebili olarak durmakta.  16 Kasım Pazar tarihine de ayrı bir başlık açıyoruz: Refik Durbaş ve Murat Meriç ile 16.45’te “Meze Müzik Muhabbet” konulu bir panelimiz var Karadeniz Salonu’nda.

Bütün okuyucularımızı, dostlarımızı Tüyap’a, söyleşimize, Rakı kitaplığımıza bekliyoruz.