Select Page

İSTANBUL
19 Mayıs Mah. Veteriner Hilmi Sok.
Hilmi Palas Apt. No:4 K:1 D:4 34363 - Şişli
Tel: (212) 252 74 25
Faks: (212) 252 74 28
E-posta: [email protected]

Haritada göster

MeyhaneMuhabiriBlog
Meyhanedeyiz.biz’de bir yıldan fazladır bir değişik muhabir çalışıyor: Meyhane Muhabiri! Şimdi İzmir ve Ankara için yeni Meyhane Muhabirleri arıyoruz.

Meyhane Muhabiri ne iş yapar?

Meyhanelere gider. Personelle, patronla, müdavimlerle, kapının önündeki Milli Piyangocuyla, içeri girip çıkan tombalacıyla, yan sokaktaki lakerdacıyla konuşur, fotoğraf bazen video çeker. Meyhane hikayeleri, meyhane haberleri üretir.

Yani, Meyhanedeyiz.biz sitesi için fotoğraf, video çeker, yazı yazar.

Meyhane muhabiri sanıldığı gibi sürekli çilingirde değildir. Tam tersine “arada bir” iki tek atar. Meyhane muhabiri akşamcı değil, muhabirdir, gazetecidir.

Nasıl olur da olur?

* Meyhane muhabirliği sigortasıyla maaşıyla tam zamanlı bir iştir. Fakat a-tipik çalışma saatleri vardır: Örneğin, Pazar-Pazartesi tatil yapar. Diğer günler akşam saatlerinde çalışır. Bunlar da esnektir. İhtiyaca göre değişir.

* Zaman zaman bulunduğu ilin dışına çıkabilmesi gerekir. Ehliyet sahibi olması şart değildir ama güzel olur.

Kim olsun?

* Türkçesi güzel olsun. Çok güzel olsun. Çabuk ve güzel yazı yazabilsin. Yazdığı yazı okunabilsin de tabii.

* Fotoğraf / video çekebilsin. Öyle kameraman olsun filan demiyoruz. Azıcık estetikten anlasın, nasıl derler, “gözü” olsun. Kamera tutarken eli titremesin, kadraj alırken bacaklar sığdırıyorsa ayakları kesmesin filan.

* İletişimi düzgün olsun, sosyal olsun. Sosyal anksiyete sahibi birisine göre bir iş değil pek.

* Genç olsun. İhtiyar delikanlı, “ruhu genç” filan olmasın. Hakikaten genç olsun.

* Meyhane kültüründen az da olsa haberdar olsun. Bir meyhane ile pastaneyi ayırabilmekten bir tık fazlasını becerebilsin.

DİKKAT: İş, alışıldık bir iş değil, bu yüzden iki aylık bir deneme süresi koyduk. İki ayda çıkacak ürüne göre devamına karar verilecek.

DİKKAT: İş, “eğlenirken kazanacak” değerlendirmesine uygun görünse de eğlenceli olduğu kadar zahmetlidir de. Başvurmadan önce hayal dünyasına dalmamanızı tavsiye ederiz.

Başvuracaklar isimlerinin yanında “Ref: MM” notuyla  zahmet edip şu formu doldurursa çok seviniriz:

https://overteam.com/#bizimleCalisin