Select Page

İSTANBUL
19 Mayıs Mah. Veteriner Hilmi Sok.
Hilmi Palas Apt. No:4 K:1 D:4 34363 - Şişli
Tel: (212) 252 74 25
Faks: (212) 252 74 28
E-posta: [email protected]

Haritada göster

overteam-ekip-ras%cc%a7it-c%cc%a7avas%cc%a7-post

Hani derler ya, “Marlon Brando yaşasaydı, Facebook’a girmezdi, asıl cool olan budur”, bu sözü Raşit Çavaş icat etmiş olabilr mi diye düşünmeden edemiyor insan. Face’de onun için açılan baskı grubuna ve onca ısrara rağmen hala Facebook’tan uzak durmasını başka türlü açıklayamıyoruz netekim.

Kaldı ki, Raşit Çavaş da yayıncılık dünyasının bir nevi Marlon’udur. 1975’te başlayıp 1993’te Oğlak Yayınları ve 2006’dan itibaren Yapı Kredi Yayınları’nda sürdürdüğü Yayın Yönetmenliği görevlerinde ürettiği ve öncülük ettiği eserler pek çok okurun kalbine girmiş, hayallerini süslemiştir. Sadece Oğlak Yayınları’ndan çıkan 300’ü aşkın kitapta, ayrıca Yapı Kredi Yayınları bünyesinde hayat bulan 1500 civarında kitapta onun emeği var. Yayıncılık bir yana reklam yazarı, redaktör, editör ve ansiklopedi yazarı olarak saymakla bitmeyecek kadar kıymetli icraatı var.

Duyumlarımıza göre Face’teki 99 kişilik dev baskı grubu şimdi de Change.org’da imza toplayarak cumhurbaşkanına çıkmayı planlıyormuş. Onlar uğraşadursun, Raşit Çavaş, Overteam çatısı altında danışma kurulunda bulunduğu meşhur Rakı Ansiklopedisi’nin yayınından sonra şimdi de editörü olduğu Kuruyemiş Ansiklopedisi’nin son rötuşlarını yapıyor. Fantastik birikimini Overteam müşterilerinin hayrına paylaşıma açıyor.

O değil de, Raşit Abi, Face’e ne zaman geliyosun?