İSTANBUL
19 Mayıs Mah. Veteriner Hilmi Sok.
Hilmi Palas Apt. No:4 K:1 D:4 34363 - Şişli
Tel: (212) 252 74 25
Faks: (212) 252 74 28
E-posta: [email protected]

Haritada göster

biraajandasiAjanda muhtemelen en fazla ziyan edilen matbu eserler arasındadır. Hediye olarak düşünülür. Hatta eşe dosta ikinci, üçüncü el hediyeler olarak dağılır. Arada çöpe gitmemişse pek çoğu hayatını müsvedde defteri olarak tamamlar.

Biz istedik ki iki ajanda yapalım, hediye edilen yahut alınan ajandalar arasında müstesna bir yere sahip olsun. Yıl boyu elden düşmesin.
Hem güzel bir ajanda olsun. Hem de üzerine yazmadığımız zamanlarda da elimizde dursun. İyi vakit geçirmemize sebep olsun.

Rakı ve bira seven, kültürünü takip eden, aynı zamanda bir rakı kitaplığı oluşturmaya çabalayan insanlar olarak da bunu rakı ve bira çevresinde yapalım dedik.

Bunun için epey çalıştık. Edebi metinlere sık başvurduk. Gazete arşivleri, dergiler, şarkılar, televizyon programları taradık. Çok not aldık, ince eledik sık dokuduk. Biz hazırlarken çok eğlendik. Umarız siz de seversiniz.

Ajandaları Burcu Galiba, Bilge Aknam, Deniz Karabacak, Deniz Keskin, Esra Can, Metin Solmaz, Mehmet Said Aydın ve Zeynep Şen yayına hazırladı. Overteam Yayınları tarafından yayımlandı. Aralık 2014 itibariyle raflarda yerini alan “Rakı Ajandası 2014” ve “Bira Ajandası 2014” bütün seçkin kitapçılar ile idefix.comdr.com.tr ve öteki sanal kitap sitelerinde satışta.