İSTANBUL
19 Mayıs Mah. Veteriner Hilmi Sok.
Hilmi Palas Apt. No:4 K:1 D:4 34363 - Şişli
Tel: (212) 252 74 25
Faks: (212) 252 74 28
E-posta: [email protected]

Haritada göster

ENGİN KURU

ENGİN KURU

Grafik tasarım

[email protected]

Tam bir disiplin adamıdır. Aldığı b demeden brief’in tamamını anlar. Hatta bazan daha siz anlatırken tasarıma dönüştürebilir. Sonra çıkar yürür. Günlerce hiç durmadan yürüyebilecek kondisyona sahip olsa da öğle yürüyüşü sonrası şirkete döner. Boş zamanlarında borsa ekranı karşısında analizler yaparak bir gün çalıştığı müşterileri satın almanın hayalini kurar. Dünyalar güzeli kızının bıyıkaltı gülüşleri en büyük mutluluğudur.

NURCAN BAŞ

NURCAN BAŞ

Art direktör

[email protected]

Kulaklığını takar, tasarımın içine dalar. Kaybolmayı sevdiğinden, dışarı çıkmayı unutur. Çayı, kahvesi beklemekten soğur. En az beş kere baştan yapmadığı hiçbir işi beğenmez. Aslında sonuncusunu da beğenmez ama bir noktadan sonra beğenmiş gibi yapar. Tülden halat yapar, gemileri bağlar, kimse yerinden kımıldatamaz. Bir gün dönüp, kaldığı yerden devam edeceği yarım bir tuvali vardır. Radikal annedir. Her canlıda bir çocuk görür.

YASEMİN BODUR

YASEMİN BODUR

Anason İşleri direktörü

[email protected]

Ortadoğu ve Balkanlar’ın en sakin insanıdır. Dünya yansa sakin sakin söndürmeye çalışır. Hiç telaşlanmaz. Olanca sakinliğine rağmen hiçbir şeyimizi eksik bırakmaz. Koordinasyon onun işidir. Her türlü bağlantıyı, organizasyonu sakince gerçekleştirir, altından kalktığı işlerle “Ne zaman bunlar halloldu?” dedirtir. Şirketin tek sporcusudur, milli basketbol hakemidir. Hafta sonları Çanakkale Bölgesi’nde hakemlik yapar. Balıkları sever, diğer hayvanlardan korkar.

MURAT MERİÇ

MURAT MERİÇ

Her türlü müzik işleri

[email protected]

Bol kitaplı, arşivci, çok bilgili, toplayıcı arkadaşımız. Kedi gibi meraklı. Rakı, roka, bamya, erik sevgisiyle meşhur. Çanakkale – İstanbul karışık yaşıyor ama Ankaracı. Bir çok dergide gazetede yazdı, yazıyor. Bir çok radyo ve TV programı yaptı, yapıyor. Konuşmacı. Dört kitabı, pek çok projesi var. Düzenli olarak Gazete Duvar’da, arada bir Kafa’da yazıyor; Açık Radyo için salıları 19.30’da Harici Bellek programını yapıyor. Overteam’in müzikle ilgili hemen hemen bütün işlerinin bir ucundan mutlaka tutuyor.

EMRE İPER

EMRE İPER

Finans Direktörü

[email protected]

Para işlerini sevmeyen finansçı olur mu? Hiçbir bilimselliği olmayan araştırmamıza göre en iyi finansçılar para sevmeyenler içinden çıkıyormuş. Nitekim Emre de vicdanlı, akıllı, harikulade bir finansçıdır. Gezmeyi çok sever, gerekli gereksiz çok seçmeden sürekli öğrenme peşindedir. Disiplinlidir. Ve yaratıcıdır. Hayattan iki iyi insan yetiştirmek gibi sakin ama iddialı bir beklentisi var.

KEREMHAN EKE

KEREMHAN EKE

Teknoloji direktörü

[email protected]

İnşaat mühendisliği eğitimi aldığı yıllarda merak sardığı İnternet ve teknolojinin dozu az gelir, kendini web teknolojilerinin dünyasında bulur. O gün bugündür bilgisayar ekranına bakıyor. 8 projenin yöneticiliğini ve danışmanlığını yürütür, boş kaldığı 1-2 saatte de uyur. Müzik sever, müzisyen daha bir sever. Konsere gitmeye üşendiğinden Çellist Jülide Eke ile evlenmiştir.

MELDA ERÇELİKCAN

MELDA ERÇELİKCAN

Genel müdür yardımcısı

[email protected]

Matematik mühendisidir. Yazılım, network, PR, sosyal medya bilir. Hayvan hakları savunucusudur. Analitik olduğu kadar romantiktir de. Köpeği Ajan’ın aşını mutlu ve heyecanlı haline şirket olarak hayranlık duyarız. Şarkı söylemeyi çok istiyormuş. Bir de söyleyebilse kesin şarkıcı olurmuş. Biz duymadık, onun yalancısıyız. Tango seviyor. Bir gün cazlı sazlı bir yer açmak hayali var

SERKAN TURGUT

SERKAN TURGUT

Anason İşleri jokeri

[email protected]

Yolu mağazacılıktan da depo idaresinden de geçmiştir. Bilgisayar donanımlarını incelemeyi ve test etmeyi sever. Bir taraftan kendi web sitesi için okur yazar araştırır. Dijital pazarları gezer. Kestirmeleri bulur, nerede ne var bilir. Hızlı yürür, hızlı düşünür az konuşur. Hatta bazen çalışırken, orada olduğunu bile unutturur.

VECDİ ÖZKAN

VECDİ ÖZKAN

Kitap tasarım

[email protected]

1985’te rapido, pergel takımı ve letraset ile başlayan yayın tasarımcılığı hayatına bilgisayarı sokmamak için uzun zaman direnir. Hala kalem ile görüşüyor, nafakasını düzenli olarak ödüyor ama bilgisayarla olan seviyeli ilişkisini de kimselerden saklamıyor. Yayınladığımız harikulade kitapların pek çoğunu o tasarlamıştır. Az yer, pek içer. Ehliyetini yürürken taşır. Dolma kalem temizlemeyi, Waits, Cohen, Björk, dinlemeyi sever. Boş sinema salonlarında huzur bulur.

GÖKÇE ALTUNAY

GÖKÇE ALTUNAY

Son göz

gokce@overteam.com

Esas itibarıyla mücevher tasarımcısıdır. Çalışma hayatı Kapalıçarşı’nın turistlere görünmeyen arka sokaklarında, atölyelerinde başlamıştır. Sonrasında, mücevher tasarımı eğitmenliği yapar. Yeterince yükseldiğine karar verince kariyerine kuş gözlemcisi olarak devam eder. Tasarım konusunu da boşlamaz. Mücevher ciddiyetinde illüstrasyon yapar, kitapları ince ince işler. Kitap işlemezse, tığ işler. Uzuncorap.com da onun marifetlerinden biridir. Anason İşleri tasarımlarının son ütücüsüdür, tasarımlar onun gözünden geçtikten sonra son halini alır.

RAŞİT ÇAVAŞ

RAŞİT ÇAVAŞ

Âbi

rasit@overteam.com
Oğlak Yayınları’ndan Yapı Kredi’ye Türkiye’nin yayıncılık tarihinde iz bırakmış bir Genel Yayın Yönetmenidir. Her zaman canlı, konuşkan güleç, her daim “dilettante”. Bir çizgi roman tutkunu, Tex Willer hayranıdır. İflah olmaz bir madde bağımlısı (editörü ve yazarı olduğu ansiklopedi maddelerinden söz ediyoruz!). Facebook’a gelmesi için baskı grubu kurulmuş müstesna bir insandır. Biz kitaplar başta pek çok konuyu ona sorarız. O da büyük bir nezaketle cevaplar. Ayrıca gururla yayınladığımız Kuruyemiş Ansiklopedisi’ni yapmış ve yönetmiştir.

METİN SOLMAZ

METİN SOLMAZ

Kurucu

[email protected]

1985’ten beri işler kurar. 1990’dan beri yazar çizer. 1996’dan bu yana İnternet ile ilgili işler yapar. Siberalem.com ve ideefixe.com’daki ortaklığından 2004’te ayrıldıktan sonra Overteam’i kurmuştur. Kitapları ve Gazete Duvar’da sık yazamadığı bir köşesi vardır. Ali İlyas ve Samed Dünya’nın babasıdır.

Detaylı özgeçmiş için:

MESUT ERGÜN

MESUT ERGÜN

Yazar

[email protected]

Kelimelere aşıktır. O aşık diye kelimelerin de ona aşık olduğunu zanneder. Arada bir hikmetli konuşur. Şu sıra “verilmeyen mana, alınmaz” diyerek dolaşmaktadır. İsviçre çakısı gibidir, her bir şeyi bilir, lakin zor durumda değilseniz bir işinize yaramaz. Basınç uygulandığında patlayabilir, fişektir ama havai değildir. Yürümeyi, keçi peynirini ve hayret etmeyi sever.

Çok özlüyoruz

BURCU GALİBA

BURCU GALİBA

Burcu, bir tanemizdi. Yıllarca her derdimizi çeken yaratıcı yazarımız, editörümüzdü. Bütün büyük projelerimizde o vardı. Açtığımız meyhaneyi bile Burcu işletmişti. Kedilere köpeklere çocuklara bizlere diğer insanlara sürekli iyilik yapardı. Çok özlüyoruz. İyi ki yaşadı. İyi ki tanıştık. İyi ki yıllarca beraber çalıştık.

VEFA ZAT

VEFA ZAT

Vefa abimiz, bütün memleketimizin abisiydi. Gerçek bir rind, gerçek bir ağabeydi. Türkiye kültür hayatı da Overteam de içinden Vefa Zat geçmiş olmasaydı bambaşka yerler olurdu. Çok özlüyoruz. İyi ki tanıştık. İyi ki yıllarca beraber çalıştık.

UFUK SELÇUK

UFUK SELÇUK

Ufuk, şirketimizin buluşçusu. Yumuşak kalpli, münevver ve devrimci kardeşimiz.  Kartvizitlerimizin arkasını çekiliş alanı yapmıştı. Yıllarca kimse verdiğimiz kartları atamadı. Bir iş başvuru formu yapmıştı, viral olmuştu. Müthiş bir arkadaşımızdı. Çok özlüyoruz. İyi ki yaşadı. İyi ki tanıştık. İyi ki yıllarca beraber çalıştık.