ISTANBUL
İstiklal Caddesi Hıdivyal Palas
No: 231 Kat: 4 Oda: 65-70 Beyoğlu
Tel: (212) 252 74 25
Faks: (212) 252 74 28
E-posta: biz@overteam.com

Haritada göster

BODRUM
Kubilay Sokak 3-1.C
Konacık Bodrum Muğla
E-posta: biz@overteam.com

Haritada göster

BURCU GALİBA

Editör

burcu@overteam.com
Sinema-TV okumuş olmasına rağmen daha okulun son yıllarında dijital ajanslarda çalışmaya başladı. Sonrasında da web projelerinden, sosyal medya işlerinden, içerik yazarlığı gibi işlerden yakasını kurtaramadı. Bir dönem kaçıp meyhane işletmiş olsa da yine web işlerine geri döndü. Bodrum’da yaşama sevdasına tutulunca Bodrum ofisine transfer oldu. Güneş gözlüğüyle ekran karşısında oturmaya, deniz kenarında proje geliştirmeye devam ediyor. Denizi, kahveyi, kitapları sever. 4 ayaklılara bayılır.

Detaylı özgeçmiş için:

ERSİN ÖZBEN

ERSİN ÖZBEN

Meyhane Muhabirimiz

erselanaktan@overteam.com
Müdavimliği meyhaneye attığı ilk adımla başladı. O adım ne yerinde saydı, ne de geri döndü; hep ileri! İstanbul’un kadim meyhaneleriyle, o meyhanelerin her bir yerine sinmiş hikayelerle başka türlüsü mümkün değildi zaten. Türkiye’nin ilk meyhane muhabiri olamadığı için hayıflanıp durur; ikinci olmakla avunur.

METİN SOLMAZ

METİN SOLMAZ

Kurucu Ortak

metin.solmaz@overteam.com
1996’dan bu yana İnternet işi yapar. Birçok büyük şirketin web prodüksiyonunu yönetmiştir. Siberalem.com ve ideefixe.com’un kurucularındandır. Gazeteci eskisidir. Salinger, David Bowie, Mahler, Erkin Koray ve Lawrence Block hayranıdır. Araba ve motosiklet kullanmayı çok sever. Çok gezer.

Detaylı özgeçmiş için:

VEFA ZAT

Üstadımız, Yazarımız

vefazat@overteam.com
O yazar biz içeriz. Meyhanedeyiz.biz sitesini yazılarıyla donatır ki; tadından yenmez. 15 yaşındayken “barboy” olarak çalışmaya başladığı İstanbul Hilton Oteli’nden “bar supervisor” ünvanıyla emekli oldu. İnönü’den Bayar’a, Kraliçe Elizabeth’ten de Gaulle ve Şah Rıza Pehlevi’ye kadar adı tarihe geçmiş bir çok isme servis yaptı. “Huzur”, “Golden Martini”, “Banana Sour”, “Apple Punch” ve “Eggnog” gibi kokteyller varlığını ona borçlu.

VEYSİ YILDIZ

VEYSİ YILDIZ

Front-end Geliştiricimiz

veysi@overteam.com
Bilgisayarı, fiziği, müziği, okumayı, boş konuşmayı, uçmayı ve meşgul görünmeyi sever. Yaptığı işi pek anlamıyor gibi görünür ama altından kalkamadığı iş olmamıştır. Geleceğin, bilgisayarın içine sıkıştığını fark ettiğinden bu yana kurcalayıp rahat bir yaşam kovalıyor.

Detaylı özgeçmiş için:

ANIL GÖKTEPE

ANIL GÖKTEPE

Assistant Front-end Geliştiricimiz

anilgoktepe@overteam.com 
Yoğun insan, meşgul şahsiyet. Staj bahanesiyle ajansa kapağı atıp junior web developer koltuğuna oturmayı başarmıştır. Öğrenme saplantısıyla habire soru sorar. Sora sora bütün bug’ları bulmuştur. Ara sıra derin sessizliğe bürünse de futbol muhabbeti açarak kolayca hayata döndürülebilir.

Detaylı özgeçmiş için:

DUMRUL SABUNCUOĞLU

DUMRUL SABUNCUOĞLU

CEO'muz

dumrul@overteam.com
Felsefe okurken ticaretle uğraştı, Fransızca rehberlik yaparken gazeteciliğe bulaştı.  Tam herkes “NTV‘ye editör oldu, artık burada durur” derken, reklam sektörüne kaçtı. Velhasılıkelam, insanlarla iletişim kurma konusundaki becerileri sayesinde pek çok sektörde ona kapılar açıldı. Sabah metroda elinde tuttuğu kitaptan ruh halini tahmin edebilirsiniz. Kant ise enerjik, Nietzsche ise hırslı, Heidegger ise mesafelidir. Fakat pek çok konuda olduğu gibi bu konuda da en fazla tahminde bulunabilirsiniz. Çünkü onun sizi şaşırtma hakkını ne zaman kullanacağını asla bilemezsiniz.

Detaylı özgeçmiş için:

GÖKÇE ALTUNAY

Uzunçorap Proje Koordinatörü

gokce@overteam.com
Kuş gözlemcisi, amatör denizci, beceriksiz bahçıvan, marjinal görünümlü domestik.
Eski senior mücevher tasarımcısı, yeni junior kitap ilustratörü.

RAŞİT ÇAVAŞ

RAŞİT ÇAVAŞ

Editörümüz, Danışmanımız

rasit@overteam.com
Oğlak Yayınları’ndan Yapı Kredi’ye Türkiye’nin yayıncılık tarihinde iz bırakmış bir Genel Yayın Yönetmeni. Her zaman canlı, konuşkan güleç, her daim “dilettante”. Bir çizgi roman tutkunu, Tex Willer hayranı. İflah olmaz bir madde bağımlısı (editörü ve yazarı olduğu ansiklopedi maddelerinden söz ediyoruz!). Hakkında, Facebook’a gelmesi için baskı grubu kurulmuş müstesna insan.

YASEMİN BODUR

YASEMİN BODUR

Proje Yöneticimiz ve Yayın Sekreterimiz

yaseminbodur@overteam.com
Ortadoğu ve Balkanlar’ın en sakin insanıdır. Hiç telaşlanmaz. Olanca sakinliğine rağmen hiçbir şeyimizi eksik bırakmaz. Bant çözümü, dizgi gibi konularda içerik ekibimizden de yardımını esirgemez. Şirketin tek sporcusudur, basketbol hakemidir. Hafta sonları Çanakkale Bölgesi’nde hakemlik yapar. Sadece balıkları sever, diğer hayvanlardan korkar.

Detaylı özgeçmiş için:

ETHEM UĞUR CELEP

Meyhane Muhabirimiz

ugurcelep@overteam.com
Denizsiz yapamadığından hep deniz kenarındaki semtlerde yaşamıştır. Siyaset Bilimci olsa da sivil toplum vazgeçilmez ilgi alanıdır. Kurarsınız sofrayı geçersiniz karşısına siz içer anlatır, o ise içer dinler. Ona Karşıyaka dediniz mi, akan sular durur onun için ve başlar bolca anlatmaya:)

Detaylı özgeçmiş için:

KEREMHAN EKE

KEREMHAN EKE

CTO'muz

kerem@overteam.com
İnşaat mühendisliği eğitimi aldığı yıllarda merak sardığı İnternet ve teknolojinin dozu az gelince web teknolojilerine geçiş yaptı. O gün bugündür bilgisayar ekranına bakmakta, 8 projenin yöneticiliğini ve danışmanlığını yapmakta, boş kaldığı 1-2 saatte de uyumaktadır. Müzik sever, müzisyen daha bir sever. Konsere gitmeye üşendiğinden Çellist Jülide Eke ile evlidir.

Detaylı özgeçmiş için:

SEHER DENİZ

SEHER DENİZ

Finans Direktörümüz

seher@overteam.com
Sayılarla ilgili derdi olana dermandır; toplar, çıkarır, böler, çarpar. Osmanlıca’dan sonra Farsça’ya merak sarmıştır, kelime bilgisiyle ofistekilere ilham verir. Fotoğraf çekmekten, kedilerden, İstanbul’dan ve üçünü birleştirerek kedi ve İstanbul fotoğrafları çekmekten hoşlanır. Bilim-kurgu, paranormal aktivite içeren film ve dizilere bayılır.

Detaylı özgeçmiş için:

VECDİ ÖZKAN

Art Direktörümüz

vecdi@overteam.com
1985’te rapido, pergel takımı ve letraset ile başlayan yayın tasarımcılığı hayatına bilgisayarı sokmamak için uzun zaman direndi. Hala kalem ile görüşüyor, nafakasını düzenli olarak ödüyor ama bilgisayarla olan seviyeli ilişkisini de kimselerden saklamıyor. Az yer, pek içer. Ehliyetini yürürken taşır. Dolma kalem temizlemeyi, Waits, Cohen, Björk, dinlemeyi sever. Boş sinema salonlarında huzur bulur.

Detaylı özgeçmiş için:

YAŞAR SAFKAN

Kurucu Ortak

yasar.safkan@overteam.com
Sanırız, TC ve ABD, Yaşar okusun diye bir milyon USD kadar harcamıştır. Dereceyle girdiği ve bitirdiği Boğaziçi Elektrik ve Fizik’te double major mezuniyetle kalmayıp Massachusetts Institute of Technology’de nükleer fizik doktorası yaptıktan sonra kendini tamamen İnternet ve mobil yazılım “alemine” vakfetmiştir.
Ot sevmez, et sever, C2H5OH sever. Popüler bilim, matematik ve bilmece sever. FPS, RPG, Strateji oynar. Müzikten anlamaz, fıkra anlatır.

Detaylı özgeçmiş için: